Úvod5 tipů pro úspěšnou a rychlou renovaci koupelny

5 tipů pro úspěšnou a rychlou renovaci koupelny

Koupelna je důležitá pro každodenní úkony, proto by Vám měla plně vyhovovat a vše zpříjemňovat. Budete renovovat starou koupelnu? Máme pro Vás 5 tipů, na které jsou potřebné pro dokonalý výsledek a dlouhodobou životnost nové koupelny. Pojďme se na ně společně podívat.

1. Důkladné plánování a návrh

Nejdůležitějším prvním krokem je samozřejmě plán jako u všech projektů. Není nejchytřejší se okamžitě bez jakéhokoli plánu pustit do demolice a nakupování nového vybavení. Nejdříve byste si měli rozvrhnout, jak bude nová koupelna vypadat, hlavně z hlediska funkčnosti, rozvržení vybavení a designu. Zároveň nezapomeňte na umístění spotřebičů (pračka, sušička,..). Měli byste dosáhnout nejoptimálnější varianty, která Vám umožní využívat koupelnu pohodlně a co nejefektivněji. Zároveň bude v souladu s nejlepší technickou možností a bude odrážet Vaše veškeré preference a potřeby. Určitě je dobré se poradit i s odborníky, kteří Vám dobře poradí či doporučí nejlepší technické řešení domu a koupelny, také abyste mohli tomu přizpůsobit následné rozvržení vybavení. Návrh designu koupelny si můžete vytvořit sami nebo opět zvážit konzultaci s odborníky, kteří mohou přijít s novými nápady. 

2. Kvalita materiálu a vybavení

Výběr kvalitních a správných materiálů a vybavení je zcela zásadní. Produkty Vám vydrží dlouhá léta a je to investice do budoucna, abyste za rok nemuseli řešit jejich výměnu. Zároveň Vám kvalitní produkty ušetří i čas ohledně složitější údržby. U výběru vybavení je potřeba počítat s vyšší vzdušnou vlhkostí a pravidelným využíváním. Zároveň se trendově využívá vybavení, které jde směrem k udržitelnosti a šetrnosti. Technologie jsou ve větší míře využívány k úspoře energií a vody. Zároveň určitě chcete dodržovat vysoký stupeň hygieny a komfortu. Zamyslete se tedy, co je pro Vás opravdu důležité a nejlepší.

 3. Rozvržení stavebních prací

Návrh a plán již máte. Teď je tedy důležité si rozvrhnout stavební práce, aby na sebe jednotlivé kroky navazovaly, co nejlépe a nevznikaly Vám zbytečné prodlevy a ztráty drahocenného času. Nejlepší je konzultace s odborníky. Mají dlouholeté zkušenosti a jejich pohled Vám určitě dobře pomůže, abyste předešli zbytečným problémům. Pokud je úprava koupelny větší, můžete se zamyslet nad podomítkovými řešeními. V dnešní době jsou velmi využívané a podomítkové moduly jsou dostupné v různých provedeních. Můžete si vybrat tedy ten nejhodnější podle typu stěn, kam ho plánujete nainstalovat.

4. Ventilace

Zvýšená vzdušná vlhkost je specifická charakteristika každé koupelny.  Proto jedním z nejdůležitějších kroků při rekonstrukci koupelny je účinná ventilace. Odvětrávání má vliv na předcházení vzniku plísní, tím zabráníte možným vadám a zdravotním rizikům, zároveň přispívá k ochraně vybavení koupelny.

5. Příjemný design

Abyste se cítili uvolněně a dobře, měl by být celkový design nové koupelny orientovaný do Vašeho stylu a vkusu. Ujasněte si tedy varianty, které se Vám líbí a zároveň Vaše očekávání. Je potřeby vytvořit vizuálně ucelený prostor, proto je důležité vybrat vybavení, které společně ladí. Díky tomu dosáhnete esteticky čistých prostor. Zároveň si zvolte doplňky a dekorace, které Vám přinášejí klid na duši a radost.

© 2024, LARADEX, s.r.o. – všechna práva vyhrazena, vyrobily Elevante a eBRÁNA