Jak na úklid domácnosti? Rychle a bez stresu!

Úklid domácnosti může být bez námahy a stresu, aniž byste museli ztrácet čas a energii na každodenní údržbu. Nezáleží na tom, zda je to před svátky nebo během běžného pracovního týdne, profesionální úklidové služby jsou tu, aby vám ulehčily život. Díky nim se můžete vyhnout stresu spojenému s hromaděním úkolů, které se zdají nekonečné. Místo toho si můžete užívat čistoty a pořádku ve vašem domově bez jakéhokoli osobního úsilí.

Jak uklidit bez zbytečné námahy?

Úklid bytu je činnost, která vyžaduje nejen fyzickou práci, ale také strategii a systematický přístup. Aby byl úklid efektivní a bez zbytečné námahy, je klíčové postupovat systematicky. Místo chaotického pobíhání z místnosti do místnosti je důležité si předem ujasnit plán. Začněte v nejvytíženějších prostorách, jako je kuchyně nebo obývací pokoj, kde se během běžného dne hromadí nejvíce prachu a nepořádku. Postupně pokračujte do méně frekventovaných míst, jako jsou dětský pokoj, ložnice a nakonec koupelna či chodba. Tento systematický přístup vám nejen ušetří čas, ale také zajistí, že dokončíte úklid každé místnosti důkladně a efektivně.

Dalším klíčovým bodem efektivního úklidu je správné pořadí jednotlivých úkonů. Není nic horšího, než rozvířit prach při vysávání a pak znova utírat prach na již vyčištěných plochách. Proto je důležité začít právě s vysáváním, než se pustíte do utírání prachu. Vysavačem odstraníte volný prach a nečistoty z podlahy a koberců, což vám následně usnadní utírání prachu z nábytku, polic a ostatních povrchů. Tento jednoduchý postup vám ušetří čas a energii, zároveň zajistí, že váš byt bude po úklidu opravdu čistý a bez prachu. Pamatujte si, že práce může být snadná, pokud se řídíte správnou strategií a pořadím úkonů!

Týdenní úklidový plán

Určení si pravidelného harmonogramu úklidu může výrazně usnadnit udržování domácnosti v pořádku bez zbytečného stresu a chaosu. Následující harmonogram můžete upravit podle svých potřeb a preferencí:

Pondělí:

 • Vysát a vytřít podlahy v celém bytě/domě.
 • Vyměnit ručníky a prostěradla.

Úterý:

 • Umýt okna a zrcadla.
 • Vyprázdnit a vyčistit odpadkové koše.

Středa:

 • Vyměnit povlečení na postelích.
 • Provětrat všechny místnosti.

Čtvrtek:

 • Důkladně vyčistit koupelnu (vany, umyvadla, toalety).
 • Upravit a čistit kuchyňské spotřebiče (varná deska, trouba, mikrovlnka).

Pátek:

 • Organizovat a vyčistit skříně a úložné prostory.
 • Zkontrolovat a vyhodit nechtěné předměty.

Sobota:

 • Dát všechno do pořádku v obývacím pokoji (odstranit prach, upravit polštáře, uklidit stolky).
 • Osvěžit rostliny a zalít je podle potřeby.

Neděle:

 • Odpočinek a relaxace! Užívejte si čistotu a pořádek v domě.

Tento plán vám umožní udržovat domácnost v pořádku po celý týden bez toho, abyste se museli věnovat úklidu každý den. Je to skvělý způsob, jak organizovat úklidové úkoly tak, aby nebyly zatěžující a abyste měli dostatek času také na své zájmy a odpočinek.

Profesionální úklidové služby jako řešení

Proč trávit hodiny nad úklidem, když můžete využít služeb profesionálů, kteří mají potřebné vybavení a zkušenosti? Zakázkový úklid není jen o jednorázovém uklízení před velkým svátkem. Můžete si vybrat pravidelné úklidy, které udržují váš domov v čistotě po celý rok, nebo se rozhodnout pro generální úklid, který dokáže obnovit vaši domácnost do původního lesku po rekonstrukci či před prodejem nemovitosti.

Mnoho z nás se setkalo s situací, kdy nám každodenní rutina neumožňuje dostatek času na úklid. Zvláště před důležitými událostmi nebo svátky se může hromadit mnoho úkolů, které se zdají být nepřekonatelné. To je moment, kdy je ideální přemýšlet o zakázkovém úklidu, který vám může ušetřit spoustu starostí. Profesionální úklidové služby vám umožní mít dokonalý domov, aniž byste se museli zabývat důkladným čištěním sami.

Rozmanitost nabídky úklidových služeb

Profesionální úklidové firmy nabízejí široké spektrum služeb, které lze přizpůsobit vašim individuálním potřebám. Kromě běžného úklidu mohou zahrnovat i speciální úkoly jako je čištění koberců, mytí oken, žehlení prádla nebo dokonce dezinfekční služby. To vše s cílem zajistit, aby váš domov vypadal a cítil se úplně čistý a příjemný.

Výhody profesionálního úklidu

Jednou z největších výhod profesionálního úklidu je flexibilita. Můžete si vybrat, zda potřebujete pravidelné nebo jednorázové úklidy podle vašich potřeb a časového rozvrhu. Profesionálové mají nejen potřebné dovednosti, ale také vybavení a úklidové prostředky, které zajistí důkladnou a efektivní práci.

Ceny úklidu pro rok 2024

Cena za úklid se pohybuje v závislosti na velikosti bytu a rozsahu služeb. Obvykle se ceny pohybují v následujícím rozmezí:

Typ bytu (plocha)Cena úklidu (v Kč)
Do 40 m22 500 - 4 000
40 - 60 m23 000 - 5 000
60 - 80 m23 500 - 5 500
80 - 100 m24 000 - 6 000

Ceny se mohou lišit v závislosti na konkrétních požadavcích a rozsahu služeb, které si objednáte. Generální úklid může být dražší než běžný úklid, protože zahrnuje detailní čištění a oživení různých povrchů a prostorů v domácnosti.

Úklid domácnosti může být jednodušší, než se zdá. Důležité je mít jasný plán a postupovat systematicky. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete řešit úklid sami podle našich tipů, či využijete profesionální úklidové služby, klíčem k úspěchu je organizace a efektivita. Ať už si vyberete jakýkoli přístup, čistota a pořádek ve vašem domě vám přinesou klid a pohodu každý den.

© 2024, LARADEX, s.r.o. – všechna práva vyhrazena, vyrobily Elevante a eBRÁNA