ÚvodJakou vybrat podlahu pro podlahové topení

Jakou vybrat podlahu pro podlahové topení

Podlahové topení přináší do domova komfort a rovnoměrné rozložení tepla, a výběr správného podlahového povrchu může tento systém ještě vylepšit. Zde je přehled nejlepších podlahových povrchů pro podlahové topení:

Z jakých typů podlah tedy můžeme vybírat?

Dřevěné podlahy:

Dřevěné podlahy jsou elegantní a působí přirozeně. Pro podlahové topení se hodí masivní dřevo nebo vrstvené dřevotřísky (LVT). Vrstvené dřevěné podlahy mají výhodu, že jsou méně náchylné k dilatačním a kontrakčním změnám, které by mohly vzniknout v důsledku teplotních výkyvů.

Keramické dlaždice:

Keramické dlaždice jsou vynikající volbou pro podlahové topení. Jsou odolné a skvěle vedou teplo. Dlaždice s větší plochou mají vyšší tepelnou vodivost, což je pro podlahové topení výhodné.

Laminátové podlahy:

Moderní laminátové podlahy nabízejí atraktivní vzhled dřeva či kameniny za přijatelnou cenu. Mohou být vhodnou alternativou, pokud hledáte především odolnost a snadnou a rychlou pokládku.

PVC a vinyl:

Podlahy z PVC nebo vinylu jsou skvělou volbou pro místnosti s vysokou vlhkostí, jako jsou koupelny, a jsou také vhodné pro podlahové topení. Jsou odolné, snadno se udržují a mají dobrou tepelnou vodivost.

Koberce:

U koberců je důležité vybírat takové, které jsou vhodné pro podlahové topení. To znamená abych neměli příliš dlouhý vlas a aby jejich tloušťka nepřesahovala 10 mm. Speciální tepelně vodivé podložky pod koberce mohou pomoci zajistit, aby teplo prošlo koberce snáz.

Korkové podlahy:

Korek je přírodní materiál, který má vynikající izolační vlastnosti. Je měkký, pohodlný a výborně vede teplo, což ho činí skvělou volbou pro podlahové topení.

 

Při výběru podlahového povrchu pro podlahové topení je klíčové zvážit vlastnosti materiálu, jeho tepelnou vodivost a schopnost udržet teplo. Dále je důležité zajistit, aby byl povrch instalován podle doporučení výrobce a odborně, aby bylo dosaženo optimálního výkonu topení.

© 2024, LARADEX, s.r.o. – všechna práva vyhrazena, vyrobily Elevante a eBRÁNA