Články

Úspora v solárních panelech?

26.3.2024

Úspora financí za spotřebu a distribuci elektřiny je v mnoha domácnostech velmi důležitá. Elektrická energie se neustále zdražuje, ale na trhu je pár produktů, které vám dokážou zefektivnit vaše šetření.

Jaké si půjčit lešení? Nejde jen o cenu, ale také o bezpečnost

24.3.2024

Pronájem lešení nebo jeho koupě? Ekonomicky výhodnější je v případě jednorázových aktivit půjčení lešení. Vyberte si typ lešení podle plánovaného úkolu. Montáž lešení a bezpečnost práce.

Nepusťte vodu k domu. Jak správně udělat drenáž?

12.3.2024

Voda a vlhkost je nepřítelem každého domu. Je vaše zahrada podmáčená, ve sklepě máte vodu, na příjezdové cestě jednu kaluž vedle druhé, jakmile zaprší? Je jasné, že je něco špatně. Řešením by mohla být drenáž pozemku či drenáž kolem domu. Důležité však je, aby drenáž byla provedena svědomitě za použití těch správných postupů a materiálů. Jak správně udělat drenáž, aby voda a vlhkost neměla šanci?

Jak vybrat čelní nakladač. Z půjčovny, bazaru nebo nový?

20.2.2024

Náročné úkoly jsou pro výkonné stroje, jakými nakladače jsou, jasnou výzvou. Vidět je můžete na každé stavbě, ale také v zemědělství, lesnictví, logistickém skladu či areálech těžebního průmyslu. A nejen tam. Jak napovídá jejich relativně univerzální možnost využití, je na trhu skutečně široká paleta strojů a vybrat ten správný chce čas.

Potřebujete jeřáb? Jak vybrat správný stroj

13.2.2024

Potřebujete zvednout něco skutečně těžkého do výšky, někam něco rozměrného o těžké váze přemístit, a to bez námahy? Nejen k jmenovaným úkonům potřebujete jeřáb. Ovšem. Není jeřáb jako jeřáb. Než si jeřáb koupíte nebo půjčíte, je třeba si říct, jaká břemena s ním chcete zvedat, jaké rameno jeřábu budete potřebovat, nebo jak složité úkoly s ním budete provádět. Jak tedy vybrat ten správný?

Proč se nejčastěji rekonstruuje byt?

5.1.2024

Staré rozvody se stoupačkami, nevyhovující toaleta či koupelna, ošklivé stropy, stěny a podlahy či plánujete nemovitost prodat nebo je nutná rekonstrukce nově zakoupeného bytu. Rekonstrukcí se samozřejmě zvyšuje tržní hodnota a zároveň obytný komfort.

Vánoce a nový rok s Megastroj: Poděkování a naděje do budoucna

24.12.2023

Milí přátelé a partneři, s příchodem Vánoc bychom, jménem celého týmu Megastroj, rádi vyjádřili naše upřímné poděkování za vaši podporu a spolupráci v uplynulém roce. Přejeme vám krásné a klidné sváteční období, plné tepla, radosti a šťastných chvil s vašimi blízkými.

7 způsobů, jak vnést do interiéru více přirozeného světla

20.12.2023

Přirozené denní světlo je pro každého člověka nezbytné, ale ne každý ho má dostatek. Tmavé interiéry se často podílejí na naší špatné náladě, naopak domov plný světla zvyšuje pocit pohody a spokojenosti. Kromě duševního a fyzického zdraví vám dostatek denního světla v interiéru přinese také úsporu za energie, protože nebudete muset tak často svítit. Docílit prosvětleného interiéru nemusí být složité a ani finančně nákladné. Poradíme vám několik způsobů, jak toho můžete docílit.

Jaké jsou problémy stavby domu na svažitém pozemku?

16.12.2023

Trávou porostlý svah vytváří malebné prostředí pro váš vysněný domov, ale realizace takového domova je složitější, než by tomu bylo u běžného domu na rovině. Stavba domu na svažitém pozemku představuje jedinečné výzvy, kterých si musíte být vědomi, abyste zajistili, že odměna pro vás bude stát za dodatečné náklady a delší dobu výstavby.

Jak zabezpečit domov pomocí stavebních úprav?

15.12.2023

Připadá vám současná doba bezpečná? Klesající životní úroveň a častější pohyb lidí mezi jednotlivými zeměmi se neblaze podílí na zvyšování kriminality a mnoho lidí tak přemýšlí, jak zvýšit bezpečnost své nemovitosti. Pocit bezpečí nezvýšíte pouze tím, že si pořídíte zbrojní průkaz a na pozemek dáte bojové psí plemeno. Poradíme vám stavební úpravy, kterými můžete zajistit, že váš pozemek nebude snadným terčem nekalých živlů.

Proč při realizaci bydlení myslet na budoucnost?

14.12.2023

Když si někdo zařizuje bydlení, většinou se plně soustředí na to, jak bude dané prostory aktuálně využívat. Méně už se nahlíží na to, jak se prostory budou využívat v budoucnu. Jde ale o velmi důležitý faktor, protože nikdo z nás nebude věčně mladý a vaše potřeby a nároky se budou během následujících let pravděpodobně měnit. Představíme si proto důležité myšlenky, které byste měli před výstavbou nebo rekonstrukcí brát v potaz.

10 jednoduchých způsobů, jak ušetřit na vytápění

13.12.2023

Přicházející chladné počasí dělá vrásky mnoha lidem. Bohužel žijeme v podmínkách, kde je potřeba topit po většinu roku. Jelikož se výdaje za vytápění stále zvyšují, mnoho lidí přirozeně hledá způsoby, jak je snížit. Nemusí to dát mnoho práce a za vytápění můžete ušetřit mnoho peněz. Poradíme vám užitečné tipy, jak toho můžete dosáhnout.

Proč je zimní období ideálním časem pro vylepšení domova?

21.11.2023

Jaké je nejlepší období pro plánování projektů na přestavbu domů? Správná odpověď může záviset na místním počasí a konkrétním projektu. Přesto mnoho majitelů domů nikdy ani neuvažuje o výhodách zimní přestavby. Chtěli byste šanci ušetřit peníze a čas nebo jednoduše dokončit přestavbu do jara? Udělejte si chvilku a zjistěte, proč pro vás může být nejchladnější sezóna dokonalou sezónou renovace domova.

Přestavba nebo stěhování: Co byste měli zvážit?

20.11.2023

Nejste spokojení se svým současným bydlením a rozhodujete se, jestli je lepší se přestěhovat nebo investovat do rekonstrukce? Podobný problém řeší mnoho lidí a bohužel na něj neexistuje univerzální odpověď. Existuje ale několik důležitých faktorů, podle kterých byste se měli rozhodovat a my si je představíme

Jak vybrat elektrocentrálu: benzín, diesel, nebo LPG?

8.11.2023

Doma nebo například v práci je elektřina samozřejmost. Když ji člověk potřebuje, jen se rozhlédne kolem, kde je nejbližší zásuvka. Jsou ale místa, kde přípojka elektřiny chybí.

Jak postavit zahradní krb s udírnou: Skvělý projekt pro letošní léto!

23.10.2023

Pokud jste milovníkem grilování, mohla by vás nadchnout představa vlastního zahradního krbu s udírnou. Zahradní krb není jen funkčním prvkem, ale také dokáže dodat prostředí příjemnou atmosféru, která přímo vybízí k venkovnímu posezení! Věděli jste, že si takový krb zvládnete postavit svépomocí? Začtěte se do našeho článku a vydejte se na cestu k vytvoření svého vlastního zahradního ráje!

Kuchyňské ostrůvky jako senzace 21. století

2.10.2023

Přemýšlíte, jak vyplnit nevyužitý prostor v kuchyni? Kuchyňské ostrůvky jsou skvělou volbou, jak vnést do kuchyně nadčasovost a rozmanitost. Pro mnohé jsou již nedílnou součástí místnosti. Nechte se přesvědčit a podívejte se, co s sebou kuchyňské ostrůvky přináší.

Prosvětlete svůj domov francouzskými okny

13.9.2023

Díky štědrému množství denního světla vnesou francouzská okna do vašeho domova pozitivní energii. Nejenže jsou velmi praktická, ale jsou i skvělým módním doplňkem do domu či bytu. Přečtěte si, co všechno vám tato ohromná okna přinesou.

Získejte více prostoru – přestavějte vanu na sprchový kout

28.4.2023

Přestavba vany na sprchový kout může být skvělým řešením, pokud chcete získat více prostoru nebo modernizovat svou koupelnu. V našem článku vám představíme praktický návod na to, jak tuto úpravu realizovat svépomocí, a vytvořit tak koupelnu, kterou jste vždy chtěli.

Venkovní kuchyně – příležitost, jak si užít přírodu i během běžných činností

23.3.2023

Je léto a lehký květinový vánek spolu se slunečními paprsky vás lákají ven, ale vy musíte stát v kuchyni u plotny? Komu by se chtělo do vaření. Během krásných letních dní se tak z vaření stává spíše nevyhnutelná činnost než něco, co děláte rádi. Jen si to představte. Musíte být zavření v kuchyni, ve které je často horko od spotřebičů, které jedou na plné obrátky, aby bylo jídlo v čas na stole. To ale můžete změnit.

Pěstování bylinek na balkoně

22.3.2023

Rádi byste svá jídla okořenili čerstvými bylinkami, ale bohužel nemáte vlastní zahrádku? To není vůbec překážka. Pokud máte alespoň balkon, terasu nebo velkou předsíň, máte vyhráno. Bylinky si můžete snadno vypěstovat i bez zahrady. A ještě k tomu vám krásně provoní domov.

Venkovní dlažba a jak ji položit

1.3.2023

Otázka, jak vybrat a položit venkovní dlažbu trápí velkou část kutilů. Ale není žádný důvod, aby vás dlažba strašila i ve snech. Když si zodpovíte pár základních otázek, uvidíte, jaká je to hračka. Zjistěte, na jaké otázky byste měli znát odpověď, abyste měli jistotu, že výstavba venkovní dlažby byla úspěšná.

Živé ploty a jejich stylizace

28.2.2023

Živé ploty jsou dlouhodobě populární nejen proto, že nám díky nim sousedi nekoukají přímo do obýváku, ale také hezky ohraničí pozemek. Pojďme si společně říct, jak na správný výběr živého plotu i následnou péči, aby byl po dlouhá léta pastvou pro oči.

Zahradní jezírko jako harmonická součást vašeho domova

19.1.2023

Stále oblíbenějším prvkem zahrad, ať už u rodinného domu, či chalupy, je zahradní jezírko. Nejen, že skvěle vypadá a sluší všem zahradám bez rozdílu, ale je zároveň i velmi užitelné. Zahradní jezírko vytvoří prostor, který zapůsobí na všechny vaše smysly a přinese s sebou příjemnou atmosféru a harmonii, díky které si v zahradě nádherně odpočinete. Oázou bude nejen pro vás, ale i drobné živočichy, kterým nabídne potravu i útočiště. Zabydlet se tak u vás mohou ptáci, motýli, vážky, žáby, ropuchy, mloci, potápníci nebo třeba pavouci. Záleží na druhu jezírka a na množství vysazených vodních rostlin.

Jak vymalovat pokoj? Poradíme vám!

11.1.2023

Nátěr na stěnách či stropu není věčný a dříve či později přijde den, kdy uznáte, že váš interiér potřebuje nový kabát v podobě čerstvé malby. Chcete-li se do malování pustit na vlastní pěst, máme pro vás přehledný návod, jak vymalovat pokoj, díky kterému se budete moci pyšnit brilantně odvedenou prací.

Nechte se inspirovat a vytvořte si z malého prostoru velkorysou koupelnu

22.12.2022

Koupelnu je třeba zařídit co nejpraktičtěji. Chcete z ní ale i relaxační zónu, ve které se budete moct na chvíli zastavit. Spojit tyto dva aspekty je oříšek a lze ho jen těžce rozlousknout. Zvláště pak, pokud jste limitováni prostorem. Jak si poradit svépomocí a vytvořit tak funkční koupelnu s příjemnou atmosférou?

Která je ta pravá? Poradíme, jakou fasádu pro váš nový domov vybrat!

22.12.2022

Přemýšlíte, kde načerpat inspiraci na fasády domu? Zorientovat se v této obsáhlé tématice může být pro neznalce obtížné. Ne každý ví, že kromě estetické funkce fasáda zastává i důležité technické úlohy. Přinášíme proto článek, který vám rozhodování nad jejím výběrem ulehčí. Jak tedy zvolit tu pravou fasádu pro vás? Možností je celá řada. První faktor, nad kterým pravděpodobně budete polemizovat, je vzhled. Tento důležitý aspekt je podstatný hlavně pro to, aby vám vaše nové hnízdečko evokovalo příjemné pocty, a vy se opravdu cítili takzvaně „jako ve svém“.

Jak odvzdušnit topení

9.12.2022

Zavzdušněný topný systém představuje nemalý problém. Jeho příčinou jsou vzduchové bubliny, kvůli kterým nemůže v radiátoru plynule cirkulovat horká voda. Těleso se dostatečně nezahřeje a dochází tím pádem k poklesu výkonu a nárustu nákladů na vytápění. Je proto třeba myslet na pravidelnou údržbu radiátoru. Jak na to? Je to snadné a rychlé. A zvládnete to sami.

Pergoly - oáza klidu pro vaši zahradu

9.12.2022

Pergola je lehká venkovní konstrukce tvořená ze sloupů nesoucích trámce (nikoli střechu či přístřešek). Místo zastřešení má pouze vzdušné zastropení z popínavých rostlin (např. břečťan či vinná réva), polykarbonátových desek nebo látkových rolet. V posledních letech jsou oblíbeným řešením také shrnovací střechy, které díky pohyblivým lamelám zajistí vhodné klima po pergolou.

Vertikální zahrady aneb kousek přírody na dosah ruky

31.7.2022

Byli jste někdy na návštěvě, kde vás zaujala stěna pokrytá rostlinami? Nebo jste přemýšleli nad tím, jak navodit přírodní atmosféru, aniž byste opustili pohodlí svého domova? Pak pro vás vertikální zahrady mohou být to pravé, protože se stanou atypickým prvkem, který oživí a provzdušní jakýkoliv prostor.

Lepší vaření? Lepší kuchyňská linka

28.5.2022

Už dlouho přemýšlíte nad změnou ve své domácnosti? Ideálním odrazovým můstkem může být právě renovace kuchyňské linky nebo rovnou celé kuchyně. A domněnka, že se jedná jen o nepříjemnou záležitost, už dlouho neplatí, protože variabilita materiálů a samotných prvků, ze kterých si můžete vybrat, je obrovská. Pokud se však necítíte na velkou renovaci, můžete začít i dílčími malými změnami. I ty udělají zcela odlišný dojem.

Hřejivé inspirace pro váš domov: Oživte jej pomocí krbu

15.4.2022

Dlouhé zimní večery mohou být chladné a ponuré. Řešení? Krb! Ten nejenže zahřeje, ale také dodá interiéru příjemnou atmosféru. Inspirujte se naším článkem a proměňte svůj obývák v útulné místo k relaxaci.

© 2024, LARADEX, s.r.o. – všechna práva vyhrazena, vyrobily Elevante a eBRÁNA